drzwi fornirowane

Drzwi fornirowane to bardzo ciekawe rozwiązanie wnętrzarskie, coraz popularniejsze wśród osób, wykańczających swoje domy oraz mieszkania. Idealnie komponują się zarówno klasycznymi, jak i nowoczesnymi czy minimalistycznymi wnętrzami. Powstają z naturalnych, wysokogatunkowych materiałów, stąd też wyróżniają się świetną trwałością oraz niebanalną estetyką. Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach fornirowanych? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Co to znaczy drzwi fornirowane?
  2. Co wyróżnia drzwi fornirowane wewnętrzne? Poznaj ich zalety! 
  3. Fornirowane drzwi w ofercie kolekcji STUDIO

Co to znaczy drzwi fornirowane?

Jak sama nazwa wskazuje, drzwi fornirowane wykończone są fornirem. Jest to rodzaj naturalnego pokrycia w formie cienkich płatów drewna zabezpieczonych lakierem. W związku z tym ten rodzaj drzwi stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla drzwi drewnianych, które są od nich znacznie droższe. Jednak drzwi wewnętrzne fornirowane wcale nie są gorsze od tych wykonanych z drewna. Cechuje je świetna trwałość oraz niezwykła funkcjonalność.  

Co wyróżnia drzwi fornirowane wewnętrzne? Poznaj ich zalety! 

Jedna z najważniejszych jakie mają drzwi fornirowane wewnętrzne to niewątpliwie ich walory wizualne. Wyróżnia je w pełni niepowtarzalny układ usłojenia oraz różnorodne odcienie. Uzyskanie takiej powierzchni jest możliwe dzięki połączeniu prawdziwego surowca drzewnego w procesie klejenia, prasowania i cięcia na cienkie plastry. Ze względu na to, że każdy gatunek drewna ma zupełnie inne, unikalne rysunki słojów, końcowy wygląd drzwi fornirowanych będzie zawsze nieco inny, co jest ich niewątpliwym atutem. 

Warto również dodać, że drzwi fornirowane pokryte są ekologicznym lakierem UV, co podkreśla naturalność forniru, a także zabezpiecza ich powierzchnię na wiele lat. Dzięki temu są one także trwałe i odporne na uszkodzenia czy zarysowania. Starannie i precyzyjnie wykonane modele z dobrej jakości forniru zachowują swoje walory użytkowe oraz wizualne przez bardzo długi czas. 

Dużym plusem drzwi fornirowanych wewnętrznych jest także ich waga. Są one bowiem znacznie lżejsze od modeli drewnianych, co niewątpliwie wpływa na ich funkcjonalność oraz wygodę codziennego użytkowania. To naprawdę praktyczne drzwi do domu czy mieszkania! 

Fornirowane drzwi w ofercie kolekcji STUDIO

W kolekcji STUDIO znajdziesz dwa modele fornirowanych drzwi, a mianowicie drzwi Gufo oraz drzwi Falco. Dostępne są w wielu rozmaitych odcieniach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do wnętrz swojego domu czy mieszkania. Oprócz tego w naszej ofercie znajdziesz również fornirowane ościeżnice regulowane DIN DUO oraz REVES, a także fornirowany system FLEXI do ościeżnicy KIWI. 

Może Cię również zainteresować: jak zamontować ościeżnicę regulowaną?