Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe

Wybierając drzwi do swojego domu czy mieszkania, musisz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Dotyczą one nie tylko ich wymiarów czy kolorów, ale również takich aspektów, jak to, czy drzwi mają być przylgowe czy bezprzylgowe. Co to oznacza? Które rozwiązanie jest lepsze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Czym są drzwi przylgowe? Czym się charakteryzują?
  2. Drzwi bezprzylgowe – co je wyróżnia?
  3. Jakie drzwi lepsze – przylgowe czy bezprzylgowe?

Czym są drzwi przylgowe? Czym się charakteryzują?

Drzwi przylgowe to bardzo popularne rozwiązanie, spotykane w zdecydowanej większości domów i mieszkań. To, co je wyróżnia to przylga (charakterystyczne wykończenie krawędzi skrzydła z wcięciem), która nachodzi na ościeżnicę, zasłaniając ją. Co więcej, przylga pozwala także w elegancki sposób ukryć zamek. Ze względu na swoje wyraźnie zaznaczone krawędzie, drzwi przylgowe sprawiają wrażenie lekkich, dzięki czemu nie przytłaczają przestrzeni. Warto również dodać, że w drzwiach przylgowych zawiasy są widoczne, co zdecydowanie ułatwia ich montaż. Dodatkowo, zawiasy te – w razie takiej potrzeby – można bez żadnego problemu wyregulować.

Drzwi bezprzylgowe – co je wyróżnia?

Drzwi bezprzylgowe to rozwiązanie nowsze, stanowiące niezwykle ciekawą alternatywę dla drzwi przylgowych. W odróżnieniu od nich nie posiadają przylg, co oznacza, że wraz z ościeżnicą tworzą jednolitą płaszczyznę (sprawdź: drzwi z ukrytą ościeżnicą). Co więcej, drzwi bezprzylgowe mają ukryte zawiasy, dzięki czemu nie trzeba ich w żaden sposób maskować. Pozostają niewidoczne po zamknięciu drzwi, stąd też ich krawędź jest zupełnie gładka. Ze względu na minimalistyczny wygląd i maksimum prostoty, drzwi bezprzylgowe świetnie wpisują się w stylistykę nowoczesną. Właśnie dlatego ich popularność z roku na rok jest coraz większa.

Jakie drzwi lepsze – przylgowe czy bezprzylgowe?

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe – które wybrać? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zarówno drzwi przylgowe, jak i bezprzylgowe mają swoje plusy. Ostateczny wybór powinien paść na te drzwi, które będą po prostu lepiej pasowały do stylistyki wnętrz Twojego domu czy mieszkania i pozwolą Ci stworzyć przestrzeń spójną, zaaranżowaną w przemyślany sposób. Jak już wspominaliśmy, do nowoczesnego designu znacznie lepiej będą pasowały drzwi bezprzylgowe, zaś przy klasycznej stylistyce wnętrz idealnie sprawdzą się drzwi przylgowe.

W kolekcji STUDIO znajdziesz szeroki wybór drzwi wewnętrznych. Szczególnej uwadze polecamy Ci drzwi z serii PAVONE oraz MERLO, które występują zarówno w wariantach przylgowych, jak i bezprzylgowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!