drzwi ukryte

Drzwi ukryte, a dokładniej drzwi z ukrytą ościeżnicą to coraz popularniejsze rozwiązanie, które z roku na rok jest coraz chętniej wykorzystywane w projektach wnętrz. Nic dziwnego, prezentuje się naprawdę efektownie, a przy tym jest bardzo funkcjonalne. Ukryte drzwi otworzą przed Tobą bardzo ciekawe możliwości aranżacyjne. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Zapraszamy do lektury!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Co to są drzwi ukryte i jak wygląda ich montaż?
  2. Możliwości wykończenia drzwi ukrytych w ścianie
  3. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się ukryte drzwi?
  4. Konstrukcja drzwi z ukrytą ościeżnicą w kolekcji STUDIO

Co to są drzwi ukryte i jak wygląda ich montaż?

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę są drzwi ukryte. Otóż są to drzwi, których ościeżnica jest ukryta w ścianie, a skrzydło jest idealnie zlicowane z jej powierzchnią. W ten sposób ściana i skrzydło drzwiowe tworzą jednolitą płaszczyznę. Dodatkowo przy takim samym wykończeniu tych dwóch elementów wejście staje się praktycznie niezauważalne.

Rozwiązanie, jakim są drzwi ukryte, to idealny wybór dla osób, którym blisko jest do stylu minimalistycznego i właśnie w ten sposób chcą urządzić wnętrza swojego domu czy mieszkania. Doskonale wpisują się także w nowoczesne aranżacje. Ich elegancki oraz bardzo schludny i nienaganny wygląd sprawia, że drzwi ukryte w ścianie można spotkać już nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale również w biurach, a także budynkach użyteczności publicznej.

Jeśli chodzi o montaż drzwi ukrytych, odbywa się on na innym etapie budowy niż ma to miejsce w przypadku standardowych drzwi. Są one bowiem montowane przed zakończeniem mokrych prac. Wstawiona w ścianę ościeżnica drzwi wewnętrznych ukrytych wymaga obrobienia płytą gipsowo-kartonową lub tynkiem (w zależności od konstrukcji budynku). Następnym krokiem jest montaż skrzydła, który wykonuje się po ułożeniu podłogi. Na końcu zaś wykańcza się drzwi według swoich upodobań.

Możliwości wykończenia drzwi ukrytych w ścianie

Możliwości wykończenia drzwi z ukrytą ościeżnicą są niemal nieograniczone. Najpopularniejsze jest malowanie skrzydeł na ten sam kolor, na który malowane są sąsiadujące z nimi ściany. Chętnie wybieraną opcją jest również tapetowanie drzwi (klasycznymi tapetami lub fototapetami) czy też wykańczanie je fornirem, panelami ściennymi, a nawet mikrocementem. Zawsze jednak wykończenie skrzydeł jest spójne z wykończeniem ścian. Dzięki temu drzwi z ukrytą ościeżnicą są właściwie niezauważalne.

Może Cię również zainteresować: system przesuwny drzwi do zabudowy w ścianie.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się ukryte drzwi?

Ukryte drzwi sprawdzają się świetnie w absolutnie każdych wnętrzach, jednak zdecydowanie najczęściej wybiera się je do małych mieszkań. Doskonale wtapiają się bowiem w ścianę i tworzą z nią jednolitą taflę, dzięki czemu optycznie powiększają przestrzeń. Jednak nie jest to regułą, ponieważ chętnie decydują się na nie również właściciele dużych domów. Dlaczego? Chociażby po to, by ukryć przejście do dodatkowych pomieszczeń, np. z sypialni do garderoby czy z salonu do gabinetu.

Konstrukcja drzwi z ukrytą ościeżnicą w kolekcji STUDIO

Jeśli szukasz drzwi z ukrytą ościeżnicą, znajdziesz je w kolekcji STUDIO! Są to nasze drzwi Kiwi, które pozwalają na zlicowanie skrzydła z powierzchnią ściany. Warto również dodać, że są to skrzydła surowe, które możesz dowolnie wykończyć tapetą, betonem lub farbą w kolorze ściany. To także drzwi ramiakowe, zbudowane z ramiaka z drewna iglastego obłożonego obustronnie płytami HDF o powierzchni UNI MAT PLUS, co sprawia, że są bardzo solidne i niezwykle trwałe.