System przesuwny drzwi – jaki wybrać?

Drzwi przesuwne to ciekawa alternatywa dla skrzydeł otwieranych w standardowy sposób. Sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach – pozwalają bowiem oszczędzić sporo miejsca i umożliwiają swobodne poruszanie się na małych metrażach. Jakie są najpopularniejsze rodzaje drzwi przesuwnych? Na który system przesuwny drzwi warto się zdecydować? Odpowiadamy! 

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. System przesuwny drzwi – co to jest?
  2. Systemy przesuwne w ofercie Kolekcji STUDIO – rodzaje
    2.1. System przesuwny chowany w ścianę
    2.2. System przesuwny naścienny
  3. Jaki system drzwi przesuwnych wybrać?

System przesuwny do drzwi – co to jest?

System przesuwny drzwi to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Pozwala bowiem optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, co ma znaczenie szczególnie w przypadku małych mieszkań. Ich uniwersalne i proste kształty pozwolą na znalezienie odpowiedniego systemu przesuwnego drzwi zarówno do sypialni, kuchni salonu, jak i gabinetu. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszą się bardziej dekoracyjne mechanizmy do drzwi przesuwnych, dzięki czemu pełnią one rolę nie tylko funkcjonalną, ale i ozdobną. Tak więc, mimo że drzwi przesuwne kojarzone są jako rozwiązanie stosowane w małych wnętrzach, będą one także ciekawym urozmaiceniem aranżacji nowoczesnych apartamentów. Prezentują się bowiem bardzo stylowo i stanowią oryginalną alternatywę dla tradycyjnych drzwi wewnętrznych.

Systemy przesuwne w ofercie Kolekcji STUDIO – rodzaje

Kolekcja STUDIO w swojej ofercie ma trzy rodzaje systemów przesuwnych:

Aż pięć modeli drzwi z Kolekcji STUDIO może być wykonanych w systemie przesuwnym. Są to: drzwi PAVONE, drzwi VERDONE, drzwi MERLO, drzwi GUFO oraz drzwi GRU.

System przesuwny chowany w ścianę

System przesuwny chowany w ścianę skonstruowany jest w taki sposób, że skrzydło ma wykonany specjalny tunel w ścianie, nazywany kasetą. Specjalna osłona ścienna maskuje miejsce, w którym chowa się skrzydło drzwi przy otwieraniu i z którego wysuwane jest ono podczas zamykania.

System przesuwny naścienny

System przesuwny naścienny polega na tym, że skrzydło drzwi podczas otwierania zachodzi na powierzchnię ściany, na której został on zamontowany. Składa się on z szyny wraz z wózkami jezdnymi, osłony szyny oraz z belki odbojowej.

Jaki system drzwi przesuwnych wybrać?

Do wyboru masz dwa główne systemy do montażu drzwi wewnętrznych przesuwnych. Oba z nich są bardzo praktyczne, a zarazem estetyczne. To, co je różni to sposób montażu. W przypadku systemu przesuwnego naściennego montaż jest zdecydowanie łatwiejszy, ponieważ można zamontować je na dowolnym etapie zmian w mieszkaniu w odróżnieniu od systemu przesuwnego wewnątrzściennego. Ten system wymaga zaś odpowiedniego obudowania z użyciem ścianek gipsowo-kartonowych. Stąd też najłatwiej będzie zamontować go podczas urządzania nowego mieszkania lub w trakcie remontu generalnego. Wówczas można odpowiednio zaplanować sposób umieszczenia skrzydeł oraz wymiary drzwi wewnętrznych.