Drzwi okleinowe – co to, charakterystyka, rodzaje

Drzwi okleinowe to bardzo popularne rozwiązanie wnętrzarskie. Stanowią ciekawą alternatywę dla skrzydeł w całości wykonanych z drewna, ponieważ są one pokryte materiałem, który doskonale je imituje. To niezwykle funkcjonalne, trwałe i estetyczne rozwiązanie! Chcesz dowiedzieć się, co wyróżnia drzwi okleinowe, jakie są ich rodzaje i jak dopasować je do wnętrz? Zapraszamy do lektury!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Co wyróżnia drzwi okleinowe?
  2. Rodzaje drzwi okleinowych i ich charakterystyka
  3. Jak dopasować drzwi wewnętrzne okleinowe do wnętrza?
  4. Drzwi okleinowe w ofercie Kolekcji STUDIO

Co wyróżnia drzwi okleinowe?

Drzwi okleinowe to drzwi pokryte warstwą okleiny, która nadaje im wygląd oraz teksturę drewna. Ze względu na to, że występuje ona w wielu rozmaitych kolorach i wzorach, można dopasować ją do różnych stylów wnętrz. Warto dodać, że drzwi okleinowe wyróżnia doskonała trwałość, a także odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale nie tylko! Ponadto bardzo łatwo utrzymać je w czystości – wystarczy przetrzeć je zwilżoną ściereczką, by zetrzeć z nich zarówno kurz, jak i inne zabrudzenia.

Rodzaje drzwi okleinowych i ich charakterystyka

Dwa najpopularniejsze rodzaje drzwi wewnętrznych okleinowych to:

Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie do złudzenia przypominają drzwi drewniane – doskonale imitują bowiem strukturę drewna (słoje, sęki czy naturalne przebarwienia). Są także bardzo wytrzymałe, trwałe i solidne – można przez lata użytkować je bez żadnego uszczerbku.

Ponadto okleiny na drzwi wewnętrzne to także okleiny: CLPL, lakierowane, preimpregnowane, PCV czy polipropylenowe. Jak widać, wybór rozwiązań jest ogromny i każdy z pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Może Cię również zainteresować: Jak wygłuszyć drzwi?

Jak dopasować drzwi wewnętrzne okleinowe do wnętrza?

Bogaty wybór wariantów drzwi wewnętrznych okleinowych sprawia, że bez najmniejszej trudności dopasujesz je do aranżacji wnętrz swojego domu czy mieszkania. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są bez wątpienia drzwi okleinowe imitujące drewno ze względu na to, że są bardzo uniwersalne – pasują zarówno do przestrzeni zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Jednak są one dostępne także w wielu rozmaitych kolorach, stąd też znajdą zwolenników wśród osób, cieniących sobie żywe i niebanalne aranżacje. Z kolei dla osób kochających minimalizm dobrym wyborem będą jednokolorowe drzwi wewnętrzne okleinowe – szare, białe, czarne czy brązowe.

Drzwi okleinowe w ofercie Kolekcji STUDIO

W kolekcji STUDIO znajdziesz dwa rodzaje drzwi okleinowych. Są to: