Jak wygłuszyć drzwi wejściowe?

Dokuczają Ci rozpraszające, a wręcz dokuczliwe hałasy, dochodzące z zewnątrz? Wpływa to na Twój codzienny komfort, przez co nie potrafisz się zrelaksować? Dowiedz się, jak wygłuszyć drzwi wejściowe? Jak skutecznie wytłumić hałasy, by cieszyć się ciszą i spokojem w swoim domu? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Dlaczego wygłuszenie drzwi wejściowych jest ważne?
  2. Jak wygłuszyć drzwi? Skuteczne sposoby na wygłuszenie drzwi
  3. Ile kosztuje wygłuszenie drzwi?

Dlaczego wygłuszenie drzwi wejściowych jest ważne?

Wygłuszenie drzwi wejściowych jest bardzo istotne, ponieważ to właśnie zza nich do wnętrza domu, jak i mieszkania dociera najwięcej hałasów, które zakłócają odpoczynek i nie pozwalają się zrelaksować. Mowa tu o dźwiękach samochodów, szczekających psach, głośnej muzyce itp. Warto pamiętać, że nie tylko słuch cierpi w wyniku ekspozycji na taki hałas. Długotrwały i nadmierny hałas przyczynia się także do pogorszenia koncentracji, zwiększenia poziomu stresu, obniżenia wydajności w pracy, zwiększenia drażliwości, problemów w komunikacji z ludźmi i chronicznego zmęczenia. Właśnie dlatego wiele osób, mających drzwi przylgowe czy bezprzylgowe, decyduje się na wygłuszanie drzwi zewnętrznych, które w znaczącym stopniu ogranicza przenikanie hałasów do wnętrza domu czy mieszkania.

Jak wygłuszyć drzwi? Skuteczne sposoby na wygłuszenie drzwi

Istnieje kilka skutecznych sposobów wygłuszenia drzwi do mieszkania, jak i domu, które polegają na dodaniu do nich warstwy izolującej. Izolacja akustyczna drzwi wewnętrznych może ona przybrać formę m.in. tapicerki drzwiowej, maty wygłuszającej, tapety akustycznej lub też piankowej izolacji akustycznej. Takie rozwiązania sprawdzą się w przypadku każdych drzwi. Bez względu na to, czy wykonane są z forniru, drewna czy materiału MDF.

Pamiętaj jednak, że wszelkie prace związane z wygłuszaniem drzwi powinny być poprzedzone ich odpowiednim uszczelnieniem. To wyjątkowo istotny etap, który ma ogromny wpływ na skuteczność wygłuszenia. W tym celu usuń wszystkie stare i zniszczone uszczelki drzwiowe, przeprowadź dokładne mycie drzwi, a następnie wstaw nowe uszczelki. Są to elementy, które szybko się zużywają, dlatego ważne jest, by regularnie je wymieniać. Wybierz te wykonane z gumy EPDM lub silikonu, ponieważ są to zdecydowanie najbardziej wytrzymałe i trwałe materiały dostępne na rynku.

Ile kosztuje wygłuszenie drzwi?

Koszt wygłuszenia drzwi będzie różnił się w zależności od tego, czy chcesz zrobić to samodzielnie czy zlecić to zadanie specjalistom. Z powodzeniem możesz podjąć się tego na własną rękę, ponieważ nie jest to trudne. Wówczas zapłacisz tylko za materiały do wygłuszenia drzwi. Jeśli jednak uznasz, że nie poradzisz sobie z tym zadaniem, możesz zlecić je specjalistom lub zdecydować się na zakup nowych dźwiękoszczelnych drzwi do swojego domu lub mieszkania. To droższe, ale zdecydowanie najskuteczniejsze i pewne rozwiązanie.

Może Cię również zainteresować: jak zamontować ościeżnicę regulowaną?