Frezowanie drzwi - na czym polega?

Choć drzwi frezowane kojarzą się głównie z klasycznymi wnętrzami, coraz częściej wykorzystywane są do tworzenia nowoczesnych aranżacji. Nic dziwnego, prezentują się naprawdę zjawiskowo i dodają uroku każdemu miejscu, w którym się znajdują. To wszystko za sprawą charakterystycznych, bardzo efektownych żłobień. Czym są drzwi frezowane? Jakie wybrać? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Na czym polega frezowanie drzwi?
  2. Jakie drzwi wewnętrzne frezowane wybrać?
  3. Czym jest frezowanie drzwi pod zamek lub zawiasy?
  4. Drzwi frezowane w ofercie kolekcji STUDIO. Ile kosztuje frezowanie drzwi?

Na czym polega frezowanie drzwi?

Frezowanie drzwi polega na ozdobieniu ich powierzchni urzekającymi żłobieniami. Może to być zarówno prosta ramka, jak i fantazyjne, ozdobne wzory. Frezowanie potrafi odmienić nie do poznania nawet najprostsze drzwi w taki sposób, by stały się one nie tylko funkcjonalnym, ale również cieszącym oko elementem wyposażenia wnętrz, który sprawia, że przestrzeń nabiera charakteru i staje się pełniejsza.

Proces ten – jak sama nazwa wskazuje – wykonuje się przy pomocy frezarki oraz odpowiednio dobranych frezów, umożliwiających wykonywanie żłobień w drzwiach.

Jakie drzwi wewnętrzne frezowane wybrać?

Jak wspominaliśmy we wstępie, drzwi wewnętrzne frezowane pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Jeśli aranżujesz przestrzeń w stylu nowoczesnym, postaw na frezowane skrzydła w chłodnych odcieniach. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku drzwi frezowane białe, szare lub grafitowe. Co do frezów, polecamy raczej minimalistyczne, delikatne zdobienia, np. w formie subtelnych pionowych lub poziomych linii na środku skrzydła. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także frezowane drzwi posiadające zdobienia w kształcie jodełki. Z kolei w aranżacjach w stylu klasycznym doskonale sprawdzą się białe skrzydła ze żłobieniami w kształcie prostokątów. Może być to zarówno jeden duży prostokąt, tworzący swego rodzaju ramkę na drzwiach, jak i dwa lub trzy mniejsze prostokąty.

Dowiedz się: Jak zrobić podcięcie wentylacyjne w drzwiach?

Czym jest frezowanie drzwi pod zamek lub zawiasy?

Frezowanie drzwi pod zamek lub pod zawiasy jest to proces polegający na wycinania otworu w drzwiach, tak aby móc zamontować w nich właśnie zamek lub zawiasy. W tym celu usuwa się odpowiednią ilość materiału z drzwi – taką, która pozwoli utworzyć idealny rozmiar i kształt otworu.

Drzwi frezowane w ofercie kolekcji STUDIO. Ile kosztuje frezowanie drzwi?

Ozdobne frezowania na powierzchni skrzydeł wykonujemy na drzwiach MERLO z kolekcji STUDIO. Dotyczy to także wersji drzwi z ukrytą ościeżnicą KIWI. Zastanawiasz się, ile kosztuje frezowanie drzwi? Frezowania z naszej oferty należą do wyposażenia standardowego, co oznacza, że nie musisz dopłacać za ich wykonanie. Wybieraj spośród czterech dostępnych wzorów i ciesz się wyjątkową estetyką frezowanych drzwi w swoim domu!