Płyta HDF

Płyta HDF to bardzo popularny materiał drewnopodobny o wielu rozmaitych zastosowaniach. Jest ona od wielu lat stosowana w budownictwie oraz wnętrzarstwie. Do czego można ją wykorzystać? Jakie są jej największe zalety? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Co to jest płyta HDF i jakie ma zastosowanie?
  2. Jakie zalety ma HDF płyta?
  3. Gdzie kupić płyty HDF i ile kosztują?
  4. Zastosowanie płyty HDF w kolekcji STUDIO

Co to jest płyta HDF i jakie ma zastosowanie?

Płyta HDF (ang. High Density Fibreboard) to płyta drewnopodobna o wysokiej gęstości (ponad 850 kg/m3), wytwarzana z roztartych na włókna zrębków drewnianych umocnionych żywicą. Materiały te poddawane są sprasowaniu w warunkach wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury, dzięki czemu uzyskuje się trwały i solidny produkt. Zastosowanie płyty HDF jest bardzo różnorodne, podobnie zresztą jak materiału MDF. Wykorzystywana jest m.in. do produkcji mebli, drzwi, podłóg, a także płyt ściennych i sufitowych. Płyta HDF może być także wykończona w różny sposób, dzięki czemu łatwo dopasować ją do różnych stylów wnętrz.

Jakie zalety ma HDF płyta?

Płyta HDF ma wiele zalet, w tym:

Gdzie kupić płyty HDF i ile kosztują?

Płyty HDF są dostępne w wielu sklepach budowlanych i meblowych, a także w sklepach internetowych. Ich cena zależy od wielkości, grubości oraz rodzaju wykończenia, ale w przybliżeniu można liczyć na koszt około 15-25 zł za metr kwadratowy płyty o grubości 18 mm. Warto porównać ceny w różnych sklepach i wybrać tę najkorzystniejszą.

Zastosowanie płyty HDF w kolekcji STUDIO

W kolekcja STUDIO znajdziesz szeroki wybór drzwi obłożonych HDF. Taka konstrukcja skrzydła zapewnia drzwiom doskonałą wytrzymałość, odpowiednią sztywność, a przy tym również niewielki ciężar. Ponadto cechują się świetną izolacyjnością akustyczną – to szczególnie istotne tam, gdzie cisza i spokój są najbardziej pożądane. Są to drzwi ramiakowe: Merlo, Gufo, Gru, Ibis, Kiwi oraz Falco.

Może Cię również zainteresować: System przesuwny do drzwi – jaki wybrać?